A pénzügyek gyakran elég bonyolultak, nem véletlen, hogy külön szakmáról lehet ilyen helyzetben beszélni. Amikor azt hiszi az ember, hogy a befektetési módok egyszerűbbek, akkor nem is tévedhetne nagyobbat. A gazdasági rendszerek szorosan összefüggnek. A piac alakulása, a globális tényezők és a politika minden körülmények között befolyásolja a történéseket. Ennél fogva, komolyan észnél kell lenni, amikor valaki úgy gondolja, hogy az esetleges plusz bevételét egy későbbi időszakra kívánja átmenteni valamilyen formában. Már csak az a nagy kérdés, hogy megoldható-e a pénz vásárlóértékének megőrzése?
A jelenlegi helyzetben, amikor egyre jobban lebeg a gazdaság felett az infláció rémképe, azt remélni, hogy jelentős haszonra van mód szert tenni valami csoda folytán, elég naiv elképzelés. Fontos ugyanakkor gondolni a jövőre. A nyugdíj előtakarékossági számla leginkább azoknak ajánlott megtakarítási forma, akiknek már van némi tapasztalata értékpapír kereskedésben vagy tőzsdézésben. A szerencsejátékkal szemben, a tőzsdén való kereskedés már igényel némi előképzettséget.
Bár sokan és olykor joggal hasonlítják ezt a különféle fogadásokhoz, hiszen vagy bejön, de az is megeshet, hogy nem. A nyugdíjbiztosítás és önkéntes takarékpénztár mellett, a harmadik leginkább felkapott opció a NYESZ vagyis a nyugdíj-előtakarékossági számla. Ennek előnyei között kiemelhető, hogy nincs tagdíja, adott a teljes befektetői szabadság, különféle kötvényeket, állampapírokat lehet rajta keresztül adni és venni.
Ugyanakkor megemlítendő, hogy nem jár mellé szakmai háttértámogatás és a rizikó elég magas. Haláleset esetén hagyaték útján öröklődik és csak forintban dominált értékpapírt lehet rá vásárolni. Ennek ellenére, akinek van tuti befektetési ötlete, valamint úgy érzi, hogy jobban tud takarékoskodni, ha nem fogják a kezét, akkor megéri ebben gondolkodni. A nyugdíj kiegészítés egyértelműen fontos, főként azon tendencia mellett, hogy az átlagbérekhez képest, akár 45 %-al kevesebbet érnek az átlagnyugdíjak. Ha van miből, akkor nem árt félretenni és az öregkorban pedig élvezni a felhalmozott összeget.