Mozgásszervi panaszok esetén, szerencsére önállóan is nagyon sokat tehetünk a javulásért. Mielőtt belevágna a rendszeres otthoni gyakorlatokba, mindenképp érdemes először felkeresni egy profi gyógytornászt (0630 505 0503; 1055, Bajcsy-Zsilinszky út 72.). Ez azért kiemelkedően fontos, mert a testünk támasztó- és mozgatórendszere hihetetlenül összetett struktúrával rendelkezik, a fájdalmat pedig éppen emiatt számtalan dolog okozhatja. Annak érdekében, hogy a tünetek minél hamarabb elmúljanak, minden esetben célzott kezelésre van szükség.
Ennek alapja egy átfogó vizsgálat, amikor a szakemberek pontosan megállapítják a probléma eredetét. Ezt követően állhat össze a kitűzött célok alapján a megfelelő terápiás ütemterv. Sok esetben, a gyógytorna mellett, masszázs, illetve egyéb fizikoterápiás beavatkozásokra is szükség lehet, ám a metódus vázát szinte mindig a különböző gyakorlatok adják. Az első pár alkalom során, a legfontosabb ezek precíz elsajátítása. A hosszú távú siker ugyanis gyakran azon múlik, hogy a páciens képes-e ezeket a feladatokat önállóan is hibátlanul elvégezni. A mozgásszervi panaszok enyhítése a megtanultak napi szintű alkalmazását igényelheti, ám a mai rohanó világban keveseknek van arra lehetőségük, hogy ilyen sűrűn gyógytornászhoz járjanak. Ráadásul erre egy idő után nincs is szükség, hiszen ha megtanuljuk értelmezni a testünk visszajelzéseit, akkor utána már elég egy-egy konzultáció a szakemberrel. Ilyenkor kielemzésre kerül a módszer sikeressége és amennyiben szükséges, tájékoztatást kapunk arról, hogy min kellene változtatni a továbbiakban.
Éppen ezért létfontosságú, hogy a folyamatot időnként gyógytornásszal folytatott konzultáció erősítse meg, lévén a hibásan végzett gyakorlatok akár állapotromláshoz is vezethetnek. Nem csupán a technikai kivitelezés kardinális kérdés ilyenkor, hanem a megfelelő erőkifejtés is. A túl könnyen elvégezhető feladatok nem segítik elő kellőképpen a fejlődést, míg ezzel szemben aminek a végrehajtása fájdalommal jár, az biztosan ártalmas hosszútávon.