A robotikában olyan kisebb tartozékokat és eszközöket is használnak, amelyekkel könnyebb lesz az adott masina mozgása. Egyetlen rendszerből sem hiányozhat a távolságérzékelő. Manapság nagyon felkapottnak számít az ultrahangos fajta, amelyik a lehető legmodernebb technikákra alapulva méri a távolságot, és segíti a gépet, hogy az elkerülje az akadályokat, 3 és 4 cm között. A hobbirobot.hu weboldalon kapható távolságérzékelő az Arduino könyvtárra épül, amelyiknek köszönhetően a felhasználók közvetlenül képesek megkapni a távolságot, így egyszerűen használható ez a modul.
Milyen jó tulajdonságokkal rendelkezik még ez a speciális távolságérzékelő? Először is ott van a már említett Arduino library, amelyikkel végre tényleg gyors és könnyű a programozás. Nem lehet megfeledkezni a túláram védelemről, aminek hála, biztonságosan kezelhető a rendszer. A távolságérzékelő segítségével nem mellesleg szimpla lesz a kábelezés is a 6 érintkezős RJ25 interfészen. Sőt, ez sárga címkével ellátva, kompatibilis a legtöbb alappanellel. Ugye még adottak a 16mm távolságra lévő M4 lyukak is, amelyek jól passzolnak a különféle építő elemekkel beépített visszajelző LED-ekhez. A robotika kezdőknek roppant érdekes lehet. Az első, amit megtanulnak az, hogy mennyire fontos a távolságérzékelő megfelelő használata és beprogramozása. Teljesen igaz ez az mBot robotok esetében is. Ezek azért válnak be a gyerekeknek, mert egyszerre érdekesek és aranyosak.
A robotika kezdőknek az mBottal indulhat, ugyanis az ilyen fajtáknak az összeszerelése nem épp annyira nehéz, mivel modulokból épülnek fel, és nem igényelnek semmilyen elektronikai tudást. A kezdő szett a vázon és a kerekeken kívül tartalmaz még egy motort és érzékelőket. De meg lehet még venni a többi kiegészítőt is, amelyekkel még komplexebb gépeket lehet létrehozni. Az mBot legérdekesebb része mindenképp a vezérlésben van, ugyanis az irányításhoz egy mobil platformon működő távirányítóra lesz szükség, amit öröm babrálni. Kétségtelen, hogy a robotika kezdőknek rengeteg izgalmat tartogat.