Manapság nagyon népszerű adatátviteli eszköznek számít. Az audio optikai kábel modulált fényhullám segítségével történő jeltovábbítást tesz lehetővé. Ezzel ellentétben, a HDMI és RCA kábelek elektromos áramot használnak. A legnagyobb előnye, hogy az átvitelt semmilyen külső tényező sem zavarhatja meg. Ennél fogva, gyakorlatilag zajmentes átvitel történik. Az elektromos berendezések és a távolság sem befolyásolja a minőséget. Tehát az audio optikai kábel hosszúsága sohasem fog a minőség rovására menni, mivel a hordozó közege a fényhullám.
Ezek kapcsán felmerülhet a kérdés, hogy mégis miért vannak ekkora árkülönbségek a különféle audio optikai kábelek között? Természetesen a gyártási technológia és a felhasznált anyagok szintén befolyásolják a termékek árát. Akkor mégis milyet válasszunk? Először győződjünk meg arról, hogy TOSLINK vagy Mini TOSLINK csatlakozójú audio optikai kábelre van-e szükségünk! Ezután számítsuk ki, hogy milyen hosszúság lesz az ideális. Az elhelyezését illetően figyeljünk arra, hogy lehetőleg ne törjük meg kábelt, a benne található üvegszálak miatt. Az átviteli sáv szintén döntő értékű lehet, ami általában 9 MHz-től 11 Mhz-ig terjed.
Mire való a hálózati szűrő?
Egyáltalán mikor van szükség egy ilyen eszközre? Az elektromágneses interferencia és a rádiófrekvenciás zavarok kivédésére szolgál. Egy minőségi hálózati szűrő segítségével minimálisra csökkenthetjük a hálózatban előforduló hibákat. Gyakran úgy tűnhet, hogy a hálózattal nincs semmi gond, viszont ez nem mindig mutatkozik meg azonnal. A digitális forráseszközök kimondottan érzékenyek a hibákra, ami jelentősen befolyásolhatja az élettartamukat.
A hálózati szűrővel jelentősen növelhetjük a CD lejátszó vagy a DE konverter élettartamát. Akadnak olyan helyzetek is, amikor nem ajánlott ezeknek az eszközöknek a használata, például, ha magas áramigényű berendezésekről van szó. Ilyenek lehetnek az erősítők, mélyládák stb. A túlszűrés egy létező jelenség, ami a fent említett berendezések dinamikatartományát torzíthatja, ellaposíthatja.