Nem valószínű, hogy lenne valaki a világon, aki legalább egyszer nem ült volna le malmozni, sakkozni, dámázni. Mindhárom ősrégi stratégiai társasjáték, amelyek annyira elterjedtek, hogy majdnem mindenkinek van a lakásban. Érdekes módon, kevesen tudják, hogy ezek a játékok komoly múltra tekintenek vissza.
A sakk például már az ókorban ismert társasjáték volt, igaz Európában csak az 1500-as évek végén terjedt el igazából és olyan népszerűségre tett szert, hogy bajnokságokat rendezetek. Ezek a sakk bajnokságok a mai napig megrendezésre kerülnek, sőt, létezik sakk világbajnokság is.
A sakk nagymesterek igazi zsenik, akik egész életüket erre a különleges stratégiai társasjáték taktikáira tették fel. A sakk világbajnokság a leghíresebb, de ezt nem azt jelenti, hogy más játékokban nincsenek bajnokságok. Szerte a nagyvilágba rengetegen hódolnak a játéknak, bajnokságot rendeznek malomból, dámából, dominóból és több száz kártyajátékból is. Hogy valaki ilyen profi szinten űzze a stratégiai társasjáték bármelyikét, éveken keresztül kell gyakorolnia.